včerejší Pražení

1. července 2011 v 13:16 |  random
Skončila škola, nadobro. Rouna radostně poobědvala se spolužákama a já těm svejm utekla, okamžitě jak jen to bylo možný. Eště, že už sou prázdniny.
No, až se Rouna společensky a gastronomicky vyvenčila, nasedla sem na trambu a jela jí naproti. Protože nemá nabitou oupenu, tak sme se vláčely popěšky. Stejně jako minule, stejnou trasou, akorát po druhý straně, aby to nebylo furt na jedno brdo. Měla sem nutkavou potřebu pořád lízt do nějakejch obchodů, nebo se aspoň zastavovat u výloh. Až budu movitá, už vim kam si půjdu koupit brejle a naušnice. Byla sem nějaká vorávená a zpomalená z toho věčnýho stereotypu, takže sme nešly na Karlan ani na Kampu, kde sme naprosto věčně. Což bylo jedině dobře. Víte na co sme narazily? Na nefalšovaná pražská koťata.

Ještě předtim sme potkaly naprosto supráckou uličku, kde byla jedna Fagi na druhý. Rouna se musela vyfotit s každou jednou. Taky sme se chvíli koukaly do jakýhosi baletního studia a očumovaly baletící lidi. Pak objevily ty koťata. Mámu a její tři klubka. Dvě si hrály a to třetí tam takleželo. Nejdřív vypadalo, že spí. Jenže pak u něj byla viděná ta ošklivá lesklá zelená moucha. A pak sme si povšimly, že u zadku mělo zaschlý hovno. A nemohlo se vyprázdnit. A mělo nafouklý bříško. A matný oči. A pomuchlaný ouška. Když sem na něho sáhla, tak hrozně naříkalo. Dala sem ho aspoň k tý matce, ať s tim něco dělá, jenže nezájem. Trochu ho potom olízala, jenže bylo vidět, že neplánuje žádnou záchrannou akci.
Rouna nadávala na přírodu, že je naprosto bez vkusu. Protože to nemocný bylo taky nejhezčí. Nevěděly sme co dělat. Nedaleko sice byla veterina, jenže bez peněz zachraňovat cizí koťata...
Navíc to vypadalo, že majitele mají. Zdržovaly se u dveří, ve kterejch byly kočičí dvířka a v tom měly žrádlo.
Takže až přijela jakási dodávka a její řidič na nás divně koukal, tak sme je opustily. Zase se motaly úzkejma uličkama, až sme vylezly na Staromanu.
Tam sme se šli podívat na ty kočárový kobylky. Rouna sbírala odvahy. A já je tam pořád omakávala. Nikdy sem se žádnýho zvířete vyloženě nebála, a nějak pořád nemůžu pochopit ten přehnanej respekt vůči koním. A že ho má lidí.
Kůň mě už pokopal, shodil i pokousal, jen tak meziřečí. Všechno to teda nebylo schválně. Jednou mě kopnul kvůli tomu, že sem byla moc blízko jedný koní šarvátky, shodil mě kůň jenom jednou, a to když se splašil kvůli nějakýmu kombajnu a párkrát mě kůň hryznul, když sem mu moc nešikovně nebo pomalu dávala nějakou věc hodnou sežrání.
A všechno je to už děsně dávno, když sme byla malá a měla ráda koně a chodila do hřebčína v Písku. Pak sem měla období, kdy sem koně nemusela, protože je měl rád, miloval a zbožňoval každej. Každej chtěl vlastního koně, měl koňský povlečení a občas se jel projet na nějakejch tlustejch ponících kolem rybníka.
Dneska bych se zase chtěla potkat s nějakým tím koníčkem. Aspoň si ho pohladit a vyfotit.
No a potom sme šly na metro. Rouna přestoupila a já si jela do domoviny.


Rouna chtěla ať jí vyfotim, jak nakupuje 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rouna Rouna | Web | 2. července 2011 v 1:30 | Reagovat

Už se chci pražit. Máš moc hezký fotky těch kočičáku. Nějaký ty koní se mi taky líbí. Nejvíc je hruška staromanská. A jak je hubená. Ta pizda na střeše.

2 Lady Dog Lady Dog | Web | 4. července 2011 v 10:06 | Reagovat

maů, ta kotata jsou milá:) škoda toho nemocnýho, či co..

3 Anie Anie | Web | 5. července 2011 v 20:03 | Reagovat

krásný.Ty koťátka jsou strašně roztomilá.Koně se mi taky líbí, hruška mě pobavila.
Hele hledám blogy s bodobnými zájmy ke spřátelení.Můžu si tě přidat k oblíbeným stránkám?

4 izabelle izabelle | Web | 6. července 2011 v 0:26 | Reagovat

[1]: jo, pražení, už se nemůžu dočkat
[2]: jo, příroda je bez vkusu
[3]: jo, úplně klidně
:DD

5 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 9. července 2011 v 20:54 | Reagovat

Ten kocúr je úžasný!
Nesmírně ho obdivuji za jeho pózy. Já jako mimozemské stvoření nejsem foceno tak často... Plus tlápota kráčející, paráda!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama